top of page

Yazılım ve Mühendislik

Yazılım mühendisliği, bilgisayar sistemleri yazılım ve uygulama yazılımlarının geliştirilmesini ve oluşturulmasını içeren bir bilgisayar bilimi dalıdır. Gelişmekte olan endüstriler ve teknoloji çözümlerine duyulan ihtiyaç nedeniyle, şu anda yazılım mühendisliği en çok yatırım yapılan iş kollarından biridir.

Sistem Yazılımları

Sistem yazılımı diğer yazılımlara hizmet sağlamak üzere tasarlanmış bilgisayar yazılımı. Sistem yazılımlarına örnek olarak işletim sistemleri, oyun motorları, donanım sürücüleri gösterilebilir.

Uygulama Yazılımları

Bilgisayar uygulaması, bilgisayarların çeşitli işlerde kullanılmasını sağlayan, belirli bir bilgisayar mimarisi için uygulama geliştirme dilleri aracılığı ile hazırlanan yazılımdır. Uygulamalar sadece bilgisayarların anlam verebildiği ikili komut yığınlardan oluşur.

Çevrimiçi Yazılımlar

Çevrimiçi yazılım, o yazılımı kullanmak için internete ihtiyaç duyacağınız yazılımdır. Eğer internetiniz yoksa veya internete bağlı değilseniz o yazılımı kullanamazsınız.

Veri Bilimi-Makine Öğrenmesi - Yapay Zeka

Veri bilimi, yapılandırılmış ve yapılandırılmamış verilerden bilgi ve öngörü elde etmek için bilimsel yöntemleri, süreçleri, algoritmaları ve sistemleri kullanan çok disiplinli bir alandır.

Cabinet-Design-and-Manufacturing-Ecosystem-Zuken-USA copy.jpg
Online-Software1--1-.jpg
Artificial-Intelligence-and-Machine-Learning.png
mobile-app-development-process-blog-mobisoft-infotech-1.jpg
man-electrical-technician-working-switchboard-with-fuses.jpg
bottom of page