top of page

Sanayi Tesisleri

Sanayi veya endüstri, devamlı veya belli zamanlarda, makine ve benzeri araçlar kullanarak bir madde veya gücün niteliğini veya biçimini değiştirerek toplu üretimde bulunan faaliyet dalı ve ekonominin ana sektörlerinden birisidir.

Gıda Fabrikaları

Gıda ve içecek sektörünün diğer alanlara göre farklı öncelikleri bulunur. Hijyen koşullarının en üst düzeyde sağlanması ve ürün kalitesinin yüksek tutulması bunlardan bazılarıdır. Paslanmaz çelik aşındırıcılara karşı yüksek dayanımı, farklı sıcaklıklarda ve basınç düzeylerinde kullanılabilmesi, besinlerin bozulmadan muhafaza edilmesini sağlayabilmesi ve kolayca temizlenebilmesi sayesinde gıda sektörünün her alanında tercih edilir.

Çimento Fabrikaları

Çimento fabrikalarında inşaat yapı elemanlarının taşıyıcı nitelikte olduğu pek çok duvar, döşeme ve galvanize çelikten çeşitli ölçülerde soğuk şekillendirme yöntemi ile üretildiği bir yapı çeşididir.

Arıtma Tesisleri

Atık su arıtma tesislerinde çelik yapı, çevreyi koruyan ve suyu topluluklar veya endüstriler için güvenli hale getiren mükemmel tesislerdir. Bu, çelik yapının tasarımının hem uluslararası standartlara hem de yerel yapı kurallarına uygun olmasını zorunlu kılar.

sanayi tesisleri.jpg

Elektrik Üretim Tesisleri

Bir elektrik santralı, jeotermik, hidrolik, nükleer, termik, rüzgâr ve gelgit enerjileri gibi değişik doğal enerjiler kullanan motorların çalıştırdığı alternatörlerle elektrik üretir.

tatli_makinalari_1950_1100.jpg
kapak_135708.jpg
water-treatment-plant-construction-500x500.png
electric.jpg
bottom of page