top of page

Mimari Yapılar

Yapı elemanlarının kolon, kiriş gibi taşıyıcı elemanları çelik malzemelerden oluşan yapılara çelik yapı denmektedir. Çelik yapıların temelleri de betonarme yapılarda olduğu gibi genellikle betonarmeden yapılır.

Çelik Merdiven Mimarisi

Çelik merdivenler ikincil çelik olarak da bilinen dekoratif çelik kategorisine ait bir çelik konstrüksiyon türüdür. İki farklı yükseklik arasında düzgün aralıklı, düşey ve yatay yüzeylerden oluşturulan, dolaşımı sağlayan ve iskeletinin veya tamamının yapı materyali çelik olan merdivene çelik merdiven adı verilmektedir.

Çelik İnşaat Projeleri

Çelik Proje. Günümüzdeki mevcut inşaat yapı elemanlarının taşıyıcı nitelikte olduğu pek çok duvar, döşeme ve galvanize çelikten çeşitli ölçülerde soğuk şekillendirme yöntemi ile üretildiği bir yapı çeşididir.

Uzay Çatı Yapılar

Uzay çatı, mimarlık ve yapı mühendisliğinde bir uzay çerçevesidir. Uzay çatısı (3B kafes), geometrik bir desen ile birbirine kenetlenen desteklerden inşa edilen sert, hafif, kafes benzeri bir yapıdır. Uzay çatısı, birkaç iç destekle geniş alanlara yayılmak için kullanılmaktadır.

Özel Tasarımlar

cold-rolled-steel-building-1.jpg

Çelik yapı sistemi, yapı elemanlarının taşıyıcı nitelikte olduğu (duvar, döşeme) ve galvanize çelikten soğuk şekillendirme yöntemi ile üretildiği isteğe özel bir yapı türüdür.

kia-chiswick-desk.jpg
bardfishercenterJC003-crop-588a14c25f9b5874eecefe3f.jpg
Space Roof Buildings.jpg
MJ1.jpg
bottom of page